Sosyal Medyada Büyük Tepki Gördü

Sosyal Medyada Büyük Tepki Gördü

Gerek siyasi gerekse de toplumsal konularda yaptığı açıklamalarla, çok sık gündem olan Cübbeli Ahmet; kadınların iş dünyasında olmasıyla ilgili sözleri ile yeniden büyük tepki gördü.Ahmet Mahmut Ünlü, nam-ı diğer Cübbeli Ahmet, kadınların çalışması ile ilgili sert bir yorumda bulundu.

Editor: Haber Editörü
10 Eylül 2019 - 21:57 - Güncelleme: 10 Eylül 2019 - 22:06

Erkeklerin maaşları ve ülkedeki ekonomik durumun bozukluğunu kadınların iş dünyasında yer almasına bağlayan Cübbeli Ahmet, kısa sürede Twitter’da gündeme girdi ve büyük tepkilerin odağı oldu. Peki, Cübbeli Ahmet ne dedi?Lalegül TV’de Yaptığı Konuşmasında Kadınlar ve Erkeklerin Birlikte Çalışmasına Karşı ÇıktıCübbeli Ahmet, tepki çektiği sözlerine kadınlar ve erkeklerin birlikte çalışmasına karşı çıktığını belirtmesi ile başladı.Cübbeli Ahmet’in kadınların çalışmasına karşı olduğunu belirttiği sözleri ise şu şekilde:Hadi kadınını çalışmadan alamadın. Kadınların çalışması çok büyük bir fitne fesatlık… Misli yok, kadınların çalıştığı ortama erkek sinek girmeyecek. Kadınların erkek ortamında çalışması gibi bir fesat varken böyle bir memleket düzelir mi? Her şey buna bağlı; işsizlik buna bağlı, erkeklerin maaşındaki düşüklük buna bağlı, ekonominin bozukluğu buna bağlı.”Amerika ve Avrupa’dan Ödleri Kopuyor” Dedi.Özellikle kadınlar olmak üzere büyük bir kitleden tepki gören sözlerine devam ederken; Amerika ve Avrupa’dan çekinildiği için bunların yapıldığını dile getirdi. Ayrıca Kuran’da bunların yazdığını iddia eden Ahmet Mahmut Ünlü, sözlerini şu şekilde tamamladı: Bir Allah’ın buyurduğunu yapsalar düzeleceğiz, vallahi düzeleceğiz. Yapamazlar, Amerika’dan, Avrupa’dan ödleri kopuyor. Kurban olduğum İslamiyet. Mevlanın kanunları taptaze duruyor, hiç eskimez. Kuran ortada hadisler ortada.Sosyal Medya, Cübbeli Ahmet’in Bu Sözlerine Çok Sert Tepki Gösterdi.Daha önce rahatsızlandığında bir kadın doktorun onu tedavi ettiği görüntüsünü sıklıkla paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Cübbeli Ahmet’in bu sözlerine sert tepki gösterdi. Ağırlıklı olarak kadın kullanıcıların karşı çıktığı bu sözlere, erkek kullanıcılar da eşlik etti. Twitter Türkiye gündeminde uzun bir süre yer alan Cübbeli Ahmet, binlerce kullanıcı tarafından tepki gördü.

Cübbeli Ahmet Kimdir?
Asıl adı Ahmet Mahmut Ünlü olan Cübbeli Ahmet, 1965 senesinde Fatih’te doğmuştur. Fâkih, müfessir, vaiz, hafız ünvanlarına sahiptir ve Türkiye’de bulunan İsmailağa Cemaati’nin en tanınmış isimlerinden biridir. Daha önce birçok konuda yaptığı yorumla ve polemikler ile sık sık gündem olmuştur.