Kocası ceza evindeyken

Kocası ceza evindeyken

Antalya’da c*ezaevi fi*rarisi Murat Ç. (36), cep telefonunda bir p*olisle samimi fotoğrafını gördüğü 7 aylık h*amile eşi Zehra Ç.’yi, 9 yerinden b*ıçakladı. A*ğır y*aralanan Zehra Ç. hastanede tedaviye alınırken, Murat Ç. tu*tuklandı.O*lay, 3 Ağustos günü saat 11.00 sıralarında Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde meydana geldi.

Editor: Haber Editörü
09 Ağustos 2019 - 21:21

Ce*zaevi fir*arisi Murat Ç., c*ezaevine girmeden önce eşine verdiği cep telefonunda, i*ddiaya göre N*arkotik Ş*ube Mü*dürlüğü’nde çalışan bir *polisle eşinin sa*mimi fotoğraflarını gördü.Fotoğrafı eşi Zehra Ç.’ye gösteren Murat Ç., “N*fsime ye*nik d*üştüm ve s*eni aldattım” sö*zünü duyunca m*tfaktan aldığı bı*çakla 7 aylık h*amile eşini 9 yerinden b*ıçakladı.Ardından 112 acili arayan Murat Ç. eş*ini bı*çakladığını söyledi. Evden çıkan Murat Ç., gördüğü p*olis ekibine eş*ini bı*çakladığını ve te*slim olmak istediğini söyledi. Murat Ç. gözaltına alınırken, a*ğır y*aralı Zehra Ç. ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.P*olis merkezinde ifade veren Murat Ç., şöyle konuştu:2017 yılında cezaevine girdim. Bu yıl mart ayı sonunda Burdur Açık C*ezaevi’nden Antalya Açık Cezaevi’ne se*vk ed*ilirken fi*rar ettim. Ce*zaevine girmeden önce e*şime, hattı kardeşim adına kayıtlı te*lefonumu vermiştim.

F*irardan sonra telefonu e*şimden aldım. Telefonu kullanırken e*şimin ses kayıt programını yüklediğini gördüm. Sorduğumda, programı ce*zaevine gi*rmeden önce yüklediğini, benim eski eşimle gö*rüşüp gö*rüşmediğimi te*yit etmeyi amaçladığını söyledi. Ben de c*ezaevinde olduğum dö*nemde telefonla yapılan se*s kayıtlarını dinledim.Bir kayıtta eşimin, daha önce tanımış olduğu Na*rkotik Ş*ube Mü*dürlüğü’nde çalışan, soyadını bilmediğim Z. adlı p*olisle görüştüğünü ve eşimi*n bu kişiye ‘Zeynoşum’ diye hitap ettiğini duydum. Bu konuşma hakkında e*şime soru sorduğumda, beni aldatmadığını sö*yledi. Ta*rtıştık ve e*şimi babasının evine gönderdim.”Bir süre sonra araya bü*yüklerin girmesiyle e*şiyle barıştığını anlatan Murat Ç., ifadesinin devamında şunları aktardı:“3 Ağustos günü telefonda bulunan dosyalar arasında, eşimle Z. adlı polisin birlikte fotoğrafını gördüm.Fotoğrafta, üst kısmı ç**ıplak olan Z.’nin g*öğsüne eşim başını yaslamıştı. Fotoğraf konusunda e*şimden açıklama beklerken bana, ‘N*efsime ye*nik dü*ştüm ve seni a*ldattım’ dedi.Bunun üzerine ben de mutfak tezgahı üzerindeki ekmek b*ıçağını alarak eşimi bı*çakladım. Kaç kere ve neresinden bı*çakladığımı hatırlamıyorum. Ardından 112 acil i*mdat hattını arayarak eşimi bı*çakladığımı söyledim.”İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Murat Ç. tu*tuklandı. 9 b*ıçak d*arbesi alan Zehra Ç. ile 7 aylık bebeğinin durumu c*iddiyetini koruyor.