Denizli de sarsıntı

Denizli de sarsıntı

İzmir'de meydana gelen ve çevre illerde hissedilen depremin ardından bir büyük deprem de Denizli'de meydana geldi. 4.2 ve 6.5 büyüklüklerindeki depremler, çok sayıda vatandaşta paniğe neden oldu. Kandilli, depremin büyüklüğünü 5.6 olarak revize etti. AFAD'a göre ise deprem, 6 büyüklüğünde meydana geldi.

Editor: Haber Editörü
08 Ağustos 2019 - 15:14

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, "Pek çok çatı çöktü. Kaymakam ve ilçe jandarma ile beraber kriz masası oluşturduk. Yıkılan evler var, can kaybımız yok. Toplantı halindeydik, yan apartmanın duvarı üstümüze çöktü. 2-3 ev yıkıldı haberi aldık. Yaralılar var. Allah'a çok şükür hiçbirimize bir şey olmadı." dedi. Kandilli Rasathanesi verilerine göre, Denizli'de depremler meydana geldi. İlk deprem saat 14.19'da oldu. Yerin 9 kilometre derinliğindeki depremin büyüklüğünün 4.2 olduğu açıklandı.İkinci deprem ise saat 14.25'te meydana geldi. Depremin büyüklüğünün 6.5 olduğu belirtildi. Yerin 10 kilometre derinliğindeki deprem iki bölgeyi birden salladı.Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tüm illerde hissedilen deprem, vatandaşlarda büyük paniğe neden oldu.Denizli'nin Çardak ve Baklan ilçelerinde olduğu açıklanan depremleri hisseden vatandaşlar, sosyal medyada korku ve paniklerini belirten paylaşımlar yaptı.

REVİZE ETTİ

Kandilli, depremin büyüklüğünü 5.7 olarak revize etti.AFAD'a göre ise deprem, 6 büyüklüğünde meydana geldi.

"ENKAZ ALTINDA KALANLAR VAR"

Depremin merkez üssü olan Bozkurt'un Belediye Başkanı Birsen Çelik, çöken evler ve enkaz altında kalanlar olduğunu söyledi.Çelik, "Sarsıntıyı 15-20 saniye hissettik, makam odamın duvarı yıkıldı. Köylere zabıtaları ve iş makinelerini gönderdik. Vatandaşlardan evlerine girmemelerini istiyoruz" dedi.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz, Bozkurt ilçesinde meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre, can kaybının olmadığını, binalardan önemli bir yıkılma haberinin de kendilerine ulaşmadığını söyledi.Etiz, Bozkurt merkezli 6 şiddetindeki depremin, bu ilçe ile Çardak arasında çok fazla hissedildiğini, depremin ardından muhtarlarla ilk görüşmeleri yaptıklarını aktardı. Ali Etiz, "İlk belirlemelere göre, can kaybı ya da önemli bir yıkılma yok, tarama çalışması devam ediyor. AFAD ve jandarma ekipleri, mahalleleri geziyor." dedi.

"YIKILAN EVLER VE YARALILAR VAR"

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, şu bilgileri paylaştı:"Pek çok çatı çöktü. Kaymakam ve ilçe jandarma ile beraber kriz masası oluşturduk. Yıkılan evler var, can kaybımız yok. Toplantı halindeydik, yan apartmanın duvarı üstümüze çöktü. 2-3 ev yıkıldı haberi aldık. Yaralılar var.Allah'a çok şükür hiçbirimize bir şey olmadı."

TÜRKİYE'DEKİ SON DEPREMLER

Türkiye'de meydana gelen depremleri aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre Türkiye'de kaydedilen son depremleri de aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.