Cumhurbaşkanı avrupa için konuştu

Cumhurbaşkanı avrupa için konuştu

Erdoğan gündemi sarsan açıklamlarda bulundu. Avrupa Birliğini dağılma sürecine getirecek.Suriyeli Afgan ve diğer uyuklu mültecileri eğer Türkiye’ye destek vermezlerse kapıları açarak akın akın kervanlar şeklinde Avrupa’ya gitmesi söz konusu Türkiye’nin.

Editor: Haber Editörü
08 Eylül 2019 - 23:13

3 milyon 650 bini bulan S-riyeli sığ-nmacıya 8 yıldır ev sahipliği yaptığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz ensar olmaya talip olduk. Allah göstermesin muhacir de olabilirdik. dedi

KAPILARI AÇMAK ZORUNDA KALIRIZ
Suriyeliler için güvenli bölgede yerel mimariyle 250-300 metrekarelik konutlar yapılabilir. Bir de çevresinde ufak bahçesi olsa. Onu da ekip biçse, bu insanlar hiç olmazsa hazır balık değil, balık tutmayı da orada öğrenmiş olur. Ülkemizde artık 3 milyon 650 bin, şimdi İdlib tehdidi var. Bunun dışında Afganistan’dan gelenler var vesaire. Bir taraftan geliyor, bir taraftan geri gönderiyoruz, bunlar var.Bu yolculuk bizi farklı yere doğru götürebilir. Farklı yer nedir? Böyle oldu oldu, olmadı, biz de kapıları açmak zorunda kalırız. Ya destek verecekseniz verin, vermeyecekseniz; kusura bakmayın bir yere kadar bu işe katlandık, katlanıyoruz. Bu yükü sadece biz mi çekeceğiz?Bu insanlara, bu tür zulme, kusura bakmayın biz vesile olamayız. Siz de bakalım nasıl taşınırmış bunu bir görün. Misafir ettiğimiz sığınmacıların yükünün paylaşımı konusunda, AB başta olmak üzere, bugün buradan söylüyorum; dünyadan olması gereken desteği alamadık, almak için de bunu yapmak zorunda kalabiliriz, bunu söylüyorum. Tabii bu işleri yoluna koyana kadar bu desteğimizi vermeye devam edeceğiz.